امام سجاد (ع) بعد از واقعه عاشورا نقش مهم افشاگری و پیام رسانی را بر عهده داشتند

کد مطلب: 433461  |  تاريخ: یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷  |  ساعت: ۱۱:۲۵


کارشناس مذهبی:

امام سجاد (ع) بعد از واقعه عاشورا نقش مهم افشاگری و پیام رسانی را بر عهده داشتند

یک کارشناس مذهبی گفت: امام سجاد (ع) بعد از واقعه عاشورا نقش مهم افشاگری و پیام رسانی علیه دستگاه ظلم و جور بنی امیه را بر عهده داشتند.

حجت الاسلام والمسلمین محمد بامری در گفتگو با خبرنگار دلگان پرس با اشاره به سالروز ولادت حضرت امام سجاد (ع) در پنجم شعبان، اظهار کرد: امام سجاد (ع) در تمام زندگی خود به تبعیت از پدران بزرگوار خود به مبارزه با ظلم و استبداد و حاکمان زورگوی زمانه پرداخت.

این کارشناس مذهبی با بیان اینکه امام زین العابدین (ع) راه پدران خویش را ادامه داد، ادامه داد: آن حضرت در واقعه عاشورا همراه و همیار پدر بزرگوارشون و اهل بیت (ع) و یاران امام حسین (ع) بودند.

وی با تاکید بر اینکه آن امام بزرگوار بعد از واقع عاشورا در صحنه و قربت نقش مهم افشاگری و پیام رسانی این قیام بزرگ را بر عهده داشتند، افزود: امام سجاد (ع) با خطابه های آتشین و افشاگرانه این نقش را به خوبی ایفا کردند.

حجت الاسلام والمسلمین بامری اضافه کرد: امام سجاد (ع) بعد از واقع عاشورا در دوران بازگشت به مدینه به دلیل استبداد دستگاه حاکم با شیوه و سبک زندگی معنوی و الهی خود به پناهگاه شیعیان و دوست داران اهل بیت عصمت و طهارت و منبع علم و معرف تبدیل شد.

این کارشناس مذهبی با اشاره به اینکه امام سجاد (ع) اینگونه راه مبارزه با ظلم را ادامه دادند، عنوان کرد: دو اثر مهم ایشان یعنی صحیفه سجادیه و رساله حقوق حاصل این شیوه و سبک زندگی آن امام بزرگوار است.

وی خاطرنشان کرد: صحیفه سجادیه و رساله حقوق امام سجاد (ع) برای تمامی اعصار و انسان های طالب حق و حقیقت مفید و راهگشا است.

انتهای پیام/م.ب


http://www.dalganpress.ir/detail/News/433461/2

چاپ خبر